Перша допомога людям, що опинилися під завалами

Ризик потрапити в пастку у власному розваленому будинку сьогодні є у кожного українця.


 Синдром довготривалого здавлення – це той загрозливий для життя та здоров’я стан, який може виникнути внаслідок потрапляння людини в пастку з обвалених стін зруйнованої будівлі. Кваліфіковану допомогу таким людям можуть надати лише фахівці, але дуже важливо до їх прибуття допомогти постраждалим! Зупинити кровотечу, зігріти, зафіксувати шиною чи підручним предметом перелом.


 Війна ставить українцям нові виклики — наш народ вчиться гідно протистояти загрозливим реаліям лихих часів. Перша допомога людям, що опинилися під завалами — одна зі складових нашої інформаційної «тривожної валізи». Наповнювати цей інформаційний сховок нашої пам’яті важливими правилами — одне з завдань, яке людина повинна ставити собі щодня.


 Що ж варто пам’ятати кожному з нас ?
 Допомогу у будь-яких випадках варто надавати з огляду на безпеку місця події. Якщо поряд немає ніяких нових загроз вашим життям та здоров’ю, починайте діяти якомога швидше. Заспокойте постраждалого, уточніть усі деталі надзвичайного випадку.

Зателефонуйте медикам та рятувальникам, а самі до їх приїзду огляньте людину, за можливості звільніть стиснені кінцівки, голову чи тулуб. При потребі зупиніть кровотечу, при наявності переломів — знерухомте руку чи ногу шиною чи одним з підручним предметів, що згодяться для цього. Спробуйте прорахувати час, протягом якого потерпіла людина знаходилася затисненою між уламками будинку – якщо пройшло більше ніж 10 хвилин, довірте роботу з порятунку людини рятувальникам та дочекайтесь їхнього приїзду, намагаючись прискорити прибуття фахівців. Термопокривало або тепла ковдра допоможуть запобігти переохолодженню потерпілого.


 Якщо ви самі потрапили під завали будинку, то не панікуйте та не чіпайте ті місця, на яких тримаються завалені елементи будівлі. Кличте на допомогу та акуратно намагайтесь звільнитися самостійно, оцінивши усі ризики ваших майбутніх зусиль. Залучіть усі доступні засоби, щоб уникнути переохолодження. Кричати за можливості краще у витяжку, у вікно, стукати по батареях.


 Перехожим не варто намагатися самостійно розгрібати завали — це робота лише для фахівців. Телефонуйте 112 та детально повідомте усю відому вам інформацію.
 Бережіть себе — зовсім скоро ми будемо жити в країні, де норми безпеки з плакатів цивільного захисту та пам’ятки ДСНС про правила надання першої допомоги під завалами переважній більшості з нас ніколи не знадобляться.

Перша допомога людям, що опинилися під завалами

heroiam.slava
Коментарів немає
Категорії:
News, Uncategorized
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку